Глечики

Надбитий глечик "М. Нікопіль"

Під час краєзнавчої експедиції учасниками товариства "Korbut Travel" 20.02.2024р. у м. Марганець в районі с. Підгора виявлено старий глечик, який просто лежав на території давно покинутого подвір'я.

Малюнки та орнаменти на глечику

Зимою коли сходить сніг, практично вся природа має сірі кольори. Серед багаточисленних сірих зарощів знаходився цей глечик, який мав смачні кольори! Можна було проігнорувати цей предмет, як це і зробили більшість тих, хто проходив осторонь, але учасники нашого товариства не змогли втриматись, підійшли та зробили світлини цього гончарного виробу.

Загальний вигляд

На глечику знаходиться клеймо, яке вдалось розібрати пізніше

Раніше практично у кожної сім'ї були глечики, їх використовували для зберігання води, молока та квасу. Глечики були різних форм та розмірів. Гончарство - це окрема наука, яка потребує детального вивчення.
21.02.2024р. завдяки учасникам нашої групи вдалось дізнатись, про те що на клеймі написано "М. Нікопіль". Допомогла визначити напис на клеймі Надія Лиштва - начальник управління з питань охорони культурноі спадщини Дніпровськоі міськоі ради та поділилась інформацією з Вікіпедії про те, що у першій половині XX століття - Нікополь називався, як Нікопіль, що ми і бачимо на клеймі. Тобто цьому глечику вже точно є сто років.

Якщо Вам відомо більше про глечики, які виробляли у м. Нікополь, пишіть на пошту: mariankorbut@gmail.com