Експедиція

Knocking stone - Кам'яна ступа

Товариством "Korbut Travel" 16.05.2021 року було організовано чергову краєзнавчу експедицію. Під час подорожі одним із учасників – Сергієм Клачуком було виявлено кам'яний предмет, який нагадував своїм виглядом давній посуд.

Стародавня Англія: камінь і дерев'яний молоток 16.05.2021г.

Вирізаний з валуна, породу якого ще належить з'ясувати у майбутньому. Предмет було виявлено на Дніпропетровщині на території Марганецької ОТГ на околицях селища Добра Надія на березі Каховського водосховища, яке з'явилося тут 1956 року. Кам'яна знахідка була виявлена ​​у старого русла річки - Бугай. До затоплення тут був Великий Луг Запорізький.

Загальний вигляд місцевості, де було виявлено артефакт 16.05.2021г.

Камені Knockin'-stanes або Clach chnotainn шотландською гельською мовою були оголеним камінням і валунами з виїмкою у формі горщика, вирізаними в них, які використовувалися для лущення ячменю та інших зернових до введення інших методів подрібнення зерна або коли перероблялися лише невеликі кількості злаків.
Ступа і пест з каменю - одна з найдавніших знарядь праці людини, відома за 8000 років до н. е. і зерна, що використовувалося для помелу, та інших харчових продуктів.

Джерело: wikipedia.org

Поруч було виявлено схожу знахідку, яка була не цілою 16.05.2021г.

Еволюція технологій
Камені використовувалися до кінця дев'ятнадцятого століття в горах та на островах, а також в інших місцях у сільській місцевості.

Стук або лущення зазвичай заміняли кверн-камінням, які, у свою чергу, зрештою були замінені водяними та вітряками. Колись вони використовувалися кожним фермерським будинком, а покинуті зразки досі можна знайти в Ірландії, Хайленді та на Західних островах. У 1635 році, однак Хроніка Перт записів, як вони до цих пір мали невеликий масштаб використання - " Таїр Уес великий skairstie з wictuall і Elding mylnis gaed.

Джерело:
www.wikiwand.com
Джерело - книга "Марганець Туристичний" 2023р.

Для замовлення онлайн книги "Марганець Туристичний" напишіть листа на пошту: mariankorbut@gmail.com