Балки

Балка Бурякова

31 січня 2021 року учасники товариства "Korbut Travel" відвідали балку Бурякову, яка розташовується в місті Марганці, в районі Максимівка, неподалік від Підгори.

"Яром долиною"

Автор фото - Сергій Клачук

З балки відкривається чудова панорама на Свято-Троїцький храм, що у Городищі, та центр міста Марганця. Тут немов передмістовий оглядовий майданчик. Тільки кав'ярні не вистачає для туристів!

Автор картини - Анастасія Цибульська

За словами одного місцевого жителя, раніше тут видобували глину. Трохи нижче балка стає більш пологою і набуває абсолютно природніх рис, нанесених часом. Балка Бурякова в порівнянні з сусідніми балками відносно невелика: в довжину вона становить не більше трьох кілометрів, але глибиною може похвалитися.
Назва балки досить незвичайна в порівнянні з іншими. Складно визначити, в якому саме часовому періоді вона отримала таку назву. На старих картах Шуберта XIX ст. балка зображена, тільки не підписана. Можливо назву Бурякова їй дали за часів СРСР, щоб можна було краще орієнтуватися на місцевості. Власне кажучи, для чого давали назви й іншим балках, річках і урочищам!

Разнотрав'я у балці Бурякова

В одного з учасників товариства "Korbut Travel" Сергія Клачука дід та бабуся жили у селі Підгора. Їх будинок стояв віддалено от інших та був найближче з усіх до балки. На світлині видно край балки. Цікаво, що у бабусі Сергія дівоче прізвище було - Буряк. Хто зна, можливо саме через це і балку назвали саме так - Бурякова!

Будинок опріч балки

Саме у цій балці ми зустріли рідкісного хижого птаха - шуліку. Такі птахи можуть привернути увагу туристів-натуралістів. Сюди можна організовувати екскурсії для фотомисливства за вдалими та мальовничими світлинами. Але спробуйте ще їх зробити!
Якщо спуститися у балку Бурякову, то можна опинитись у невеличкому каньйоні, де панує своя особлива атмосфера та майже немає вітру. Ця місцина гарно підійшла б для зйомок колоритних сцен для фільмів.
Балка надзвичайно гарна та мальовнича. Хоча її відвідує мало мандрівників. Це, мабуть, через те, що вона знаходиться у непримітному куточку нашого міста. В майбутньому біля балки можна було б облаштувати оглядовий майданчик.

Якщо Вам більше відомо про історію балки Бурякова та сусіднього села Підгора, пишіть на пошту: mariankorbut@gmail.com