Балки

Балка Чернишівка

Балка Чернишівка знаходиться в місті Марганці, в районі Тимошівки. Багато хто з місцевих жителів переїжджав край балки Чернишівка, прямуючи по Нікопольській трасі. З однієї сторони мосту знаходиться балка Чернишівка, а із другої (зі сторони району Тимошівка) балка Солона.

Довжина балки Чернишівка складає біля семи кілометрів. Звісно, як і всі інші балки, балка Чернишівка має пересічну місцевість та чимало приярочків.

Рельєф пересохшого ставка в балці Чернишівка

Недалеко від Томаківського острова знаходиться велике село Чернишівка, перехрещене урядом у Красногригорівку, яке Чернишівський лиман розмежовує на дві половини. На місці південної Чернишівки ще за часів Старої Січі сидів зимівником запорожець Черниш, чиїм ім’ям і назване і село, і лиман, і та балка, що наближається до Чернишівського лиману зі степу. З часом навколо зимівника Черниша виросло таке велике людне село, що частина його перекинулася на північний бік лиману.

Існує також легенда про те, що балка названа в честь якогось козака Черниша, ніби то у балці був розташований його зимівник...

В балці Чернишівка

Колись по балці Чернишівці протікала чимала річка, яка впадала у балку Солону, а потім до Чернишовського лиману.
"Опріч балки Чернишівки, до лиману підступає довга балка Кам'янка та річка Томаківка. Всі ці балки й річки скелюваті й похмурі на вигляд, а хрести над могилами запорожців, рясно колись розкиданих понад балками, переконують, що козаки любили цю місцевість і селилися зі своїми зимівниками ближче до Томаківського острова. Та воно й не дивно, бо острів той, відомий з історії під назвою Буцький не раз, із XVI століття був осередком Запорозького Війська".

Інформація із книги Адріана Кащенко - "Оповідання про славне Війського Запорозьке низове".

Балка Чернишівка хоча і знаходиться не так далеко від міста, але коли заходиш на пару кілометрів у її серцевину, тебе оточують високі обривисті глиняні пагорби балки, очерет та поодинокі дерева, а з обох боків широкий степ. Коли над тобою літають чорні ворони стає трохи моторошно, але... які емоції!

Фіалка лісова

Такі гарні квіти нам зустрілись у балці Чернишівці, звісно хотілось би зберегти унікальні рослини для нащадків.

Якщо Вам більше відомо про походження балки Чернишівка або її легенди, пишіть на пошту: mariankorbut@gmail.com