Експедиція

Природне явище або залишки старовинної споруди?

Це місце учасникам товариства "Korbut Travel" показав місцевий краєзнавець - Володимир Жураковський з села Топила, (Томаківського) Нікопольського району. Він вважає, що ці камені є частиною давньої споруди, яку можливо віднести до часів запорізького козацтва або навіть скіфських. Володимир розповідає, що русло річки Томаківка було раніше набагато ширшим аніж зараз. За словами чоловіка в радянські часи русло вирішли не чистити (в цьому місці), замість того зробили його більш вузьким та глибоким. Коли копали русло то натрапили на це величезне каміння. Краєзнавець звертає увагу на те, що по камінню проходять практично прямі вертикальні лінії, які в деяких місцях перетинаються між собою також прямими горизонтальними лініями. Цікавим фактом є те, що лінії, які проходять по камінню відрізняються своєю текстурою та кольором від основної частини каменю.

Загадкове явище на камінні

02.09.2023р.

Складно зробити висновок чи природне це явище або справа рук людини. На це питання мають відповісти досвідченні археологи. Але й не треба забувати про альтернативну історію.

Квіти, що ростуть поруч

02.09.2023р.

Хотілось би додати, що цей край славиться покладами каміння, раніше неподалік знаходився кам'яний кар'єр, також поряд розташована старовинна менгира та відомий кромлех. Наталія Скрипченко розробила цікавий туристичний маршрут в цій місцевості під назвою "Топилянські мегаліти".

Учасники подорожі - Володимир Жураковський та Мар'ян Корбут

02.09.2023р.


Якщо Вам більше відомо про походження цих ліній на камінні, пишіть на пошту: mariankorbut@gmail.com