Експедиція

Кам'яний причал

Товариству "Korbut Travel" стала відома нова інформація про одну цікаву локацію, яка розташовується в місті Марганці в районі селища Городище.
Один із місцевих мешканців селища Городище – Микола, розповів нам історію, яку дізнався від старожила. За словами якого в районі старовинного села Городище знаходився старий кам'яний причал, рештки якого ви можете спостерігати на прикріплених фотографіях.

Залишки від кам'яного причалу

Ще недавно причал був ширшим, його почали розбирати, щоб роздобути камінь - будівельний матеріал.
На карті Шуберта відзначено зразкове розташування причалу, він виходив прямо до Чернишевського лиману, що примикає до острова Городище, де за словами деяких істориків розташовувалась Томаківська Січ. Місцеві жителі називали цей причал – "Бик". За нашими припущеннями раніше причал був вищим і ширшим і виходив прямо до Чернишевського лиману. Зараз лиман став набагато меншим, біля причалу за радянських часів був кар'єр, який зараз є затопленим.

Карта Шуберта

Поряд із причалом знаходиться будівля, яка належала одному єврею. Наскільки нам відомо, заповзятлива людина займалася тут торгівлею наприкінці ХІХ століття. (Інформація не є точною). Старовинні вапнякові мури будівлі збереглися і до наших днів. Також відомо, що в цій споруді були глибокі підвали, які на даний момент (швидше за все) засипані будівельними відходами. Також місцеві жителі стверджують, що за радянських часів тут розташовувалась скотобійня. 23.04.2021 року товариством "Марганець Туристичний" у цій будівлі було виявлено підземелля.

Руїни будівлі


Якщо Вам відомо більше про старовинний причал або історію цієї споруди, пишіть на пошту: mariankorbut@gmail.com