Старовинні хрести

Село Борисівка, Нікопольський район

Учасники товариства "Korbut Travel" 10.08.2023р. побували в краєзнавчій експедиції в селі Борисівка Нікопольського району.
Основною метою було відвідування старовинного кладовища, де нам ще треба було знайти старовинні кам'яні хрести, про які нам неодноразово розповідали місцеві мешканці.

Діставшись селища ми поспілкувались із селянами запитали, як дістатись кладовища, трохи покружляв селом, ми все ж таки дістались цвинтара. Зразу натрапили на більш сучасні пам'ятники, далі вирішили підти углиб кладовища й Олег Прудиус помітив, що на пам'ятниках значаться досить старовинні датування, а значить є ймовірність знайти й старовинні хрести.

Кам'яний хрест 10.08.2023р.

Просуватись було не дуже легко, бо навкруги у старій частині кладовища було практично все в високих бур'янах. Хвилин через десять нам трапився перший кам'яний хрест, за ним другий, третій, а далі ще та ще! Загалом ми виявили більше двадцяти старовинних кам'яних хрестів.

Олег Прудіус біля одного з хрестів 10.08.2023р.

Частинка кованого хреста 10.08.2023р.

На цьому кладовищі також є і ковані хрести, їх залишилось дуже й дуже мало. На світлині можно помітити, що хрест пошкоджено і скоріш за все це зроблено мисливцями за металом.

Хрест Харіна Єфрема Григоровича 10.08.2023р.

Коментар від місцевої мешканки села Борисівка - Людмили Бойко: "Цей хрест лежить на могилі одного з перших поселенців Борисівки Харіна Єфрема Григоровича, який вважається засновником села. Якщо я не помиляюсь, дата його смерті датується 1871 роком."

10.08.2023р.

Історія села Борисівка давня та цікава. Хочеться згадати, що саме в цьому селі народився в 1917 році відомий старець ієросхимонах - Амфілохій (Трубчанинов) і прожив в ньому з 1969 по 2002 роки. Відійшов до Господа старець 23 січня 2011, у віці 93 років, будучи духовником Білоцерківської єпархії. До речі, в селі знаходиться й відоме цілюще джерело, яке пов'язане, як і історія села Борисівка, з життям старця.

Біля старовинного хреста 10.08.2023р.


Якщо Вам відомо більше інформації про старовинні хрести та історію села Борисівка, пишіть на пошту: mariankorbut@gmail.com