Промисловість

Збережемо історію промисловості

Збережемо історію промисловості міста Марганець та впровадимо ідею Ярослава Володимировича Мандзія!
У м. Марганець з давніх часів розташовувались рудники (копальні), шахти та кар'єри, але жодного музею на цю тематику в місті немає.
У 2023р. пішов з життя Ярослав Володимирович Мандзій - людина, якій вдалося зібрати майже всю історію місто-утворюючого підприємства АТ "Марганецький ГЗК". До 80 - річчя Марганця Ярослав Мандзій написав та підготував до видання книгу про розвиток марганцево - рудного родовища "130 лет упорства, подвигов, свершений..." Мало кому відомо, але до книги увійшла лише половина історичного матеріалу. Мрія Ярослава Володимировича полягає у створенні музею промисловості міста Марганець. Ярослав Мандзій заповідав мені свої архіви та хотів, щоб я продовжив його справу. Нещодавно я разом із учасниками нашого товариства викупив колесо від старої вагонетки у людини, яка знайшла його у своєму городі, де неподалік колись знаходилась стара шахта. Для розуміння, всі ці предмети старовини багато років поспіль місцевим населенням здавалися до металобрухту. Так на заводах переплавляли історію нашого промислового краю... Пізніше в тому ж горóді мною була знайдена кирка (кайло) та костиль від вузькоколійки. У мене існує невеличка мета - зібрати старовинні предмети рудників та шахт і згодом створити історичну експозицію нашого промислового краю. Зробити це доволі непросто, адже таких речей залишилось дуже мало.

Підтримати проєкт "KORBUT TRAVEL", кошти можна переказати за номером картки: 5168 7520 8120 9200 (для придбання історичної літератури та нових експонатів).

Якщо у Вас збереглись старовинні предмети або світлини із рудників або шахт, надсилайти їх на пошту: mariankorbut@gmail.com