Експедиція

Старовинний німецький буфет

Цей буфет знаходиться в районі селища Підгора, що входить до складу м. Марганець, Нікопольського району. Про нього нам повідомив краєзнавець із селища Червоногригорівка - Олег Дьяченко.

Буфет за словами нової власниці було придбано її матер'ю в сусідньому селі - Тимошовка. Нагадаємо, що у Тимошовці зберіглись до наших часів дореволюційні «Бельгійські» або, як їх ще називають, «Фінські» будиночки.

На думку власниці - скоріше за все цей буфет було придбано десь за кордоном та доставлено до Тимошовки залізничною колією, адже у 1904 році вона вже була побудована.

Буфет, який було виявлено в районі селища Підгора

21.12.2021р.

Буфет виготовлено приблизно у середині XIX ст. Дерев’яні прикраси дісно вражають, адже це ручна робота, яка являється неповторною. Цікаво дізнатись, що саме зображено на верхівці буфету? Можливо припустити, що це символи старовинного родового гербу або елементи прикрас.

Різьблені прикраси

21.12.2021р

Все ж таки дивовижно, як тісно пов’язані між собою люди, села та навіть предмети старовини, що є одним із прикладів на цій сторінці. У районі Тимошовки старовинні будинки мають напрочуд високі стелі та цей величавий буфет гармонічно доповнив би атмосферу цих просторих будинків та навпаки здається випадково завітав до маленької хатинки.
Джерело - книга "Марганець Туристичний" 2023р.

Для замовлення онлайн книги "Марганець Туристичний" напишіть листа на пошту: mariankorbut@gmail.com