Балки

Балка Кирносова

Балка Кирносова розташована у Нікопольському (Томаківському) районі у селі Весело-Федорівка, раніше село мало назву Кирнисівка. Русло балки Кирносова впадає на околиці села у русло річки Томаківка.
Квітки у балці Кирносова
По дорозі учасники товариства "Марганець Туристичний" стріли цікаву людину, місцевого мешканця села Весело-Федорівка. Олександр сам цікавиться історією рідного краю, та запропонував нам провести екскурсію по селу та балці Кирносовій.

Один із істориків розповів Олександру, що на території Весело-Федорівки за часів Запорізького козацтва розташовувався Порт, оскільки річка Томаківка була судноплавною. Цілком можливо, що Запорізькі козаки добиралися річкою на Томаківську Січ.

Мар'ян Корбут пробує джерельну водичку

Олег Прудіус біля джерела

У балці розташовується джерело. Олександр каже, що коли він пас худобу, то часто приходив до цього місця, щоб випити води, а вода в ньому така холодна, що аж зуби зводить. За словами Олександра, в балці раніше було багато джерел, є місце під назвою «Вербички»
Олексан розповідає, що раніше біля джерела завжди була чашка, щоб зручніше було пити воду. Також він розповідає про те, що у дитинстві вони з друзями збирали траву безсмертник і здавали в аптеку, для них це був невеликий заробіток та хобі.

Колодязь у балці

Цей колодязь показав нам Олександр. Колодязь знаходиться практично у долині балці Кирносова, такі місця бувають дуже небезпечними. Влітку з усіх сторін яма заростає травою, можно невгледяти та потрапити до пастки... Тому будьте пильними мандрівниками!

Якщо Вам більше відомо про балку Кирносова, пишіть на пошту: mariankorbut@gmail.com