"Korbut travel"

Музей українських старожитностей

Україна, Дніпропетровська область,
місто Марганець
Ідея створення музею під відкритим небом виникла у засновника товариства "Марганець Туристичний" - Мар'яна Корбута. Ще в далекому 2015 році разом з учасниками товариства було виявлено в місті Марганець в районі селища Мар'ївка, величезну вербу, яка сягалу у обхваті п'ять з половиною метрів, дерево росло на унікальних залишках Великого Лугу Запорозького.
Через деякий час було прийнято рішення, привести благоустрій навколишньої ділянки та установити інформаційну табличку з приблизном віком дерева. Що було успішно втілено у 2019 році. Того ж року біля Мар'ївської верби з'явився перший гарман, який було подаровано нашому товариству із сусіднього села Червоногригорівки, від місцевою мешканки - Віри Шалтики-Гофман.

У 2021 році локація вже налічувала шістнадцять гарманів та жорна від старовинного млина. Практично кожному експонату понад ста років. Всі ці артефакти були нами виявленні під час краєзнавчих подорожей у сусідніх селах. Після їх виявлення, ми розмовляли та домовлялись окремо із кожним володарем стосовно артефактів, чи підтримують вони перевезення їх до Музею під відкритим небом, як правило всі погоджувались. Транспортували також самостійно, подяка за це Івану Івановичу Музика та його синові Василію.

Містяни також підтримували ідею створення осередку краєзнавства і культури та дарували старовинні глечики і посуд, щоб прикрасити плетенний паркан, який ми побудували разом із членами нашої команди: Олегом Прудіусом, Олею Забенько та Сергієм Коломойцем.

Власник сусіднього маєтку - Олександр Махніборода надихнувшись проектом сприяв створенню панорамного розпису на паркані його подвір'я. Малюнки доповнюють реальні музейні предмети.

Дякуючи нашій команді та участі марганецької міської влади, ми відкрили перший у місті музей під відкритим небом - "Музей українських старожитностей".
Офіційне відкриття музею відбулось влітку 24.07.2021 року. На заході був присутній мер міста - Геннадій Васильович Боровик, народні майстри, що презентували свої вироби, художники, танцюристи та співаки. Програма заходу була насиченою цікавими історичними конкурсами. Під час заходу всі охочі могли проїхатись верхом на коні та скуштувати козацьку страву - куліш, яку приготував для всіх Дмитро Польський та відвідати смачну кукурудзу.

ВИСТАВКА

КАРТИН

Серед картин були представлені роботи місцевого художника - Володимира Кононовича Савенко та малюнки від марганецьких школярів.

МАРГАНЕЦЬКА ЦЕНТРАЛЬНА БІБЛІОТЕКА

ПРИЄДНАЛАСЬ ДО ЗАХОДУ

РАЗОМ ІЗ ПОЕТАМИ

МІСТА МАРГАНЕЦЬ

ВИСТУП НАРОДНОГО АНСАМБЛЮ

"СРІБНІ ДЖЕРЕЛА"

ІСТОРИЧНА ВІКОТРИНА

"ЗНАВЦІ ІСТОРІЇ РІДНОГО КРАЮ"

МОЖЛИВІСТЬ

ПРОЇХАТИСЬ ВЕРХИ

СУВЕНІРНА ПРОДУКЦІЯ

НАРОДНИХ МАЙСТРІВ

ВІТАННЯ З ЮВІЛЕЄМ

ЛЕОНІДА СЕМЕНОВИЧА БОРОВИКА

ГОСТІ

ІЗ НАЛОГОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ

СПРАВЖНЯ

УКРАЇНСЬКА КУХНЯ

Гостей заходу частували козацьким кулішем, який приготував власноруч Дмитро Польский. Куліш готували у величезному чавуні на відкритому вогнищі під однією із старовинних верб. Частували учасників заходу також і кукорудзою, яку приготували у одній із сільских хат селища Мар'ївка.